IKWTS WING TSUN EĞİTİM İŞLEYİŞİ

-IKWTS ( International Korkmaz Şimşek Wing Tsun Style ) 2007 Senesinde Sigung Korkmaz’ın tecrubesinin 18. yılında kurulmuştur. Sigung Korkmaz Şimşek birçok yabancı menşeili Wing Tsun Organizasyonu ile çalışmış netice olarak bu değerli sistemin sadece seminerler ve küçük turlarla maddi kaygılar güden , eğitimden uzak olan çıkar topluluklarından koparak kurmuştur.

-IKWTS WING TSUN Eğitiminde Sigung Korkmaz Şimşek dövüş sanatları hayatında birçok okul birçok şube elde etmek yerine IKWTS Eğitim Programlarını aktif uygulayabilen öğrencisi olacak insanlara öğretebilen asistanlar yetiştirmeyi planlamış ve bu plan neticesinde sağlam eğitim programlarından geçmiş eğitmen öğrencileriyle yoluna devam etmektedir. Her okulumuzda her düzeyde gösterilen hareketler sistematik ve düzenlidir. Her eğitmenimiz branşında tecrubelidir.

-IKWTS WING TSUN Eğitiminde 12 Öğrenci düzeyi vardır. Bu düzeylerden ilk 4 Seviyeyi tamamlamak dışarda mücadele anında basit kademeyi bitirmek gibidir. İlk 4 seviye alacağiniz eğitim yoğunluğuna ve sizin yeteneğinize bağlı olarak ortalama olarak 6-12 ay civarında sürmektedir. İlk dört seviyeyi bitirenler popüler söylem olan basit Self Defence deneyimine sahip olur.

-IKWTS WING TSUN Eğitiminde alt düzeyli öğrencilerde ortalama bir eğitimle her düzey yaklaşık 3 ay civarında sürer. Her 3 Ayda bir eğitim semineri düzenlenir. Bu seminerlere katılan öğrenci semineri başarılı bir şekilde tamamlarsa belgelendirilerek bir üst düzeye geçmeyi hakeder. Eğitim seminerleri ücretlidir. Ortalama ücret bir aidat bedeli civarıdır.

-IKWTS WING TSUN Antrenmanları Cardio ve Fitness açısından oldukça faydalı bir sistemdir. Normal bir Fitness antrenmanına oranla daha fazla kalori harcarsınız. Spor yaparken aynı zamanda savunma sanatlarının en gözde sistemini öğrenirsiniz. Genel olarak normal antrenman planı haftada 2 gün 1 veya 1.5 saat civarındadır. Bu süre bağlı bulunduğunuz okula göre değişkenlik gösterebilir.

-IKWTS WING TSUN’da 1-4 düzey arası öğrenci yetiştirebilmek için asistan (Sihing) olma başlangıç seviyesi 8 düzeydir. 8. Seviyeyi bitiren bir Sihing adayı eğitmeninin irtibat ve onayı ile belirlenen bölgede okul çalıştırabilir ve faaliyet gösterebilir.

-Antrenmanlarda 5 mesafe üzerine dışarda saldırıya uğradığınızda uygulayabilme maksatı ile eğitim verilir. Tekme,Yumruk,Diz ve Dirsek, Göğüs Göğüse Mücadele ve Yer dövüşü olarak uygulanabilir. Bu mantığı yakalamak için bir çok sistemden eğitim alıp MMA yapmak Wing Tsun alternatifi dışında tek yoldur. Wing Tsun’da aynı mantığa sahip olmasına rağmen tek bir sistem içerisinde olursunuz. Sistem başta sıkıcı gibi olsada ilerleyen dönemlerde bağımlılık yapacak derecede kişiyi etkilemektedir.

-Body Building ve Fitness yapanlar için her hangi bir sakıncası yoktur. Tam tersi kas kütlelerindeki dayanıklılık oranında artış olacaktır.

Okul aidatı ve Seminer ücreti dışında her hangi bir ödeme alınmaz. Okul aidatları bulunulan bölgede her hangi bir dövüş sanatı eğitiminden alınan ücrete ikame değerde tutulur. Seminer ücretleride yine aynı bölgelerde dövüş sanatları eğitimlerinden alınan aidat bedeli kadar tutularak kuşak imtihanı ücretlerine ikame değerdedir.

IKWTS WING TSUN’U BAŞKA BİR WING TSUN ORGANİZASYONU VEYA BAŞKA BİR SİSTEMLE LÜTFEN KIYASLAMAYINIZ. KURALLARIMIZ,YÖNTEMLERİMİZ VE ŞARTLARIMIZ AÇIKÇA ORTADADIR. BU ŞARTLAR KAPSAMINDA KURALLARA UYACAK HER DİSİPLİNLİ KİŞİ ÖĞRENCİ OLARAK BİZE KATILABİLİR.