DAI SiFU Korkmaz ŞİMŞEK Kimdir?


wt-2-940x640

Dai Sifu Korkmaz ŞİMŞEK Ankara’da doğdu. Tüm öğrenim hayatını Ankara’da sürdüren Sifu Korkmaz ŞİMŞEK, lise yıllarındayken uzak doğu sporlarına büyük bir ilgi duymaya başladı. Sifu bu ilginin dışarıda kendini savunma arzusundan kaynaklandığını söylemekle birlikte ”kişinin özgüveni ve iş hayatındaki başarısının tamamen kendini savunmayı bilmekle alakalı” olduğunu ileri sürmektedir. Sifu Korkmaz ŞİMŞEK, Savaş Sanatlarında başarı elde edebilmek için saygılı ve sabırlı olmak gerektiği, sabır ve saygı göstererek çalışmalarına devam eden herkesin savaş sanatları hayatında mutlaka başarılı olacağı görüşünde. Wing Tsun için; öğrenimi basit, kullanılabilirlik düzeyinin yüksek olduğunu söyleyen Dai Sifu Korkmaz ŞİMŞEK, Wing Tsun ‘la uğraşan herkesin dövüş anında korkuyla da olsa rakibine mutlaka refleksleriyle zarar vereceğini söylemektedir. Sifu Korkmaz ŞİMŞEK Wing Tsun haricinde diğer sistemlerle de uğraşmasına rağmen kısa süre sonra hepsini terk ederek uzun yıllar boyunca sadece Wing Tsun eğitimi aldı.

Şimdiye kadar birçok özel spor salonunda ve Başkent Üniversitesi’nde dersler veren Dai Sifu ŞİMŞEK, 2003 yılı sonbaharında ANKARA-Kızılay’da kendine ait WT okulunu açtı. Korkmaz Şimşek, ağabeyi Yılmaz Şimşek’le birlikte 1993-1996 yılları arasında Polis Akademisi öğrencilerine dersler verdi. Türkiye’de yüzlerce öğrenci yetiştirdi. Yetiştirdiği birçok öğrenci şu an Ankara ve Türkiye’de Wing Tsun eğitimi vermektedir.

Şu anda Dai Sifu Korkmaz ŞİMŞEK adına Sifu Sönmez ŞİMŞEK Ankara’da GATA – Gülhane Askeri Tıp Akademisinde WT Self Defence eğitimi vermektedir.
Wing Tsun yapmaya başladığı ilk dönemlerde sıkıldığını; fakat ileriki dönemlerde sıkıntının yerini heyecan ve sabırsızlığın aldığını söyleyen Dai Sifu Korkmaz ŞİMŞEK, temeli iyi oturmuş bir WT ‘cinin çok kısa sürede ilerleyebileceğini ve öğrendiklerini dışarıda kullanabileceğini söylüyor. Antrenmanlarını genelde Wing Tsun teknikleriyle ısınma , öğrenci düzeylerini çalıştırma ve kondisyon çalışması şeklinde yaptıran Sifu Korkmaz ŞİMŞEK, antrenman bilgisiyle de diğer sporcular tarafından takdir edilmektedir. Sifu Korkmaz ŞİMŞEK, diğer sistemlerle de uğraşmış ve o sistemlerde hoca seviyesine gelmiş bir çok kişiye Wing Tsun ‘un üstünlüğünü kabul ettirtmiş, Wing Tsun yapmalarını sağlamıştır. Sifu Korkmaz ŞİMŞEK Wing Tsun antrenmanları hakkında ”Öğrenciyi sıkmadan onun beklentisini karşılayacak şekilde; fakat Wing Tsun ‘u da en iyi şekilde öğretmek kaydıyla yapılan antrenmanın öğrencide başarıyı sağlayan en büyük etken” olduğunu ileri sürmektedir.
Dai Sifu Korkmaz ŞİMŞEK Wing Tsun‘da benimsediği felsefenin insanlar tarafından farklı bulunduğundan yakınsa da, dövüş anında rakibine zarar vermeden onu etkisiz hale getirmenin çok zor olduğunu söylemektedir. Bu nedenledir ki Sifu Korkmaz ŞİMŞEK, ”Wing Tsun bir savunma sanatıdır , en iyi savunma ise saldırıdır” sözünü benimsemiştir.
Sifu Korkmaz Şimşek tüm Türkiye’de öğrencilerine dersler vermekle birlikte Ankara’daki okulunda ve Başkent Üniversitesinde derslerine devam etmektedir. Türkiye genelinde yaklaşık yirmiden fazla Asistan yetiştiren Sifu Korkmaz ŞİMŞEK her geçen gün IKWTS çatısı altında büyümeye devam etmektedir.
01.01.2007 tarihinde ilk kez yerli , yurt dışına bağımlı kalmaksızın bir organizasyon kuruldu.Dai Sifu Korkmaz ŞİMŞEK’in IKWTS Wing Tsun ‘ı kurmasından sonra ülkemizde Wing Tsun yapan kişiler hızla Dai Sifu Korkmaz ŞİMŞEK’le çalışmak için irtibata geçmeye başladılar. Çok yakında IKWTS‘nin tüm dünyaya açılacağını söyleyen Dai Sifu Korkmaz ŞİMŞEK verdiği kaliteli eğitimiyle tanınmaktadır.